| Kadxss a întrebat:

Deci am 148 de gb liberi pe laptop si eu vreau sa instalez gta v dar cand ajunge la 96% nu se mai incarca pentru ca mai am doar 312 mb. Am avut gta v dar l-am sters din greseala si am avut 30 de gb iar cand l-am sters am avut 60 si am mai sters ce am avut iar acum am 148 de gb liberi si cand dau download si ajunge la 96% nu mai am niciun gb. Jocul e de pe steam, de ce nu pot sa il instalez? Ma puteti ajuta? Pls.

5 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Pai nu mai poti pentru ca nu ai spatiu, iar acel spatiu se mai foloseste si la update-uri. Eu iti sugerez sa muti Steam-ul pe alt cd sau sa mai stergi din jocuri.

| Simpatic a răspuns (pentru Celcestietot):

Prin cd aici se refera la change directory nu la CD -
desi mai corect era pe alta partitie (drive)
pentru ca change directory este o comanda in windows folosita mai ales in cmd (command prompt)
mersi

Bula
| Bula a răspuns:

Intai trebuie sa dezinstalezi vechiul joc, dupa care sa-i stergi urmele (folderele ramase) MANUAL.
La urma, inainte sa instalezi jocul din nou, trebuie sa stergi si toate fisierele din folderul %Temp% si %Tmp%
Astfel se elibereaza mult spatiu in plus si poate va fi suficient pentru noua instalare si update-urile.
Este indicat sa nu faci instalarea pe partitia C:, recomandat e sa fie instalat pe o partitie incapatoare.

| Kadxss explică (pentru Bula):

Eu am doar partitia C

Bula
| Bula a răspuns (pentru Kadxss):

Inseamna ca ai capacitate mica pentru jocuri mari.
Ar fi bine sa montezi si un al doilea hard disk, de capacitate minima de 250Gb, unde sa instalezi jocurile mari.
La 100-150 lei poti gasi hard disk-uri de mana a 2-a chiar si de 500Gb (care merg pe orice calculator cu Windows XP sau mai nou.