| Daniel235 a întrebat:

Deci am primit un calculator cu un pentium 4 si 1gb ram cica sa ii bag windows 7 (el are windows xp). Bun, am facut un stick l-am bootat cu rufus cu windows 7 de 32 bit, si cand sa bag stick-ul am apasat f8 nu a mers, am apasat f11 nu a mers, am incercat toate f-urile si nu imi zicea nimic, nu aparea nimic... Ce pot sa fac? Este un calculator ceva mai vechi, si nu stiu ce sa ii fac!
Va rog ajutor, dau funda!

11 răspunsuri:
| StevenStallone a răspuns:

Salut!
Am avut si eu un pentium 4 cu procesor 1.7 și 3 GB ram. Am incercat sa bag win7 si nici mie nu mi-a mers.
Nu stiu de ce vrei windows 7, pentru jocuri xp-ul este mai bun decat 7-le ( pe un calculator mai slab evident ) pentru ca 7 " mananca " are nevoie de 1 GB de ram ca sa mearga ( deci teoretic ai nevoie de minimum 2 GB DE RAM pentru 7.
Staful meu : ramai cu xp pana faci rost de pc bun

| K0sti a răspuns:

Pai te-ai uitat in BIOS sa vezi daca are optiune de boot de pe USB? Greu...

| gelu1970 a răspuns:

Faci un dvd cu windows 7 starter si lasi naibii stick.
windows 7 starter.

| Daniel235 explică (pentru gelu1970):

Nu pot sa fac ca, la calculatorul meu actual nu am dvd compatibil, si de pe altul nu pot ca acela nu este calculatorul meu.

| Daniel235 explică (pentru K0sti):

Am vazut pe acolo ca nu scrie, altceva pot sa fac?

| Daniel235 explică (pentru StevenStallone):

Pai stii cum e, ala nu e calculatorul meu. Al meu e unul puternic nu am eu treaba, acela este al unui profesor si mi l-a dat ca sa ii bag windows 7. Dar nu reusesc si am un CD cu xp si imi da eroare txtsetup si nu stiu ce sa fac. Macar sa ii schimb windowsul sa ii bag xp asta as vrea ca am cd dar imi da eroarea aceea, ce fac?

| K0sti a răspuns (pentru Daniel235):

Faci DVD!

| Daniel235 explică (pentru K0sti):

Am deja facut cu xp si cand dau sa instalez pe el zice o eroare cu txtsetup.sif

| gelu1970 a răspuns (pentru Daniel235):

Cum adica nu ai dvd compatibil?

| Daniel235 explică (pentru gelu1970):

Adica compatibil cu calculatorul meu, este mai vechi acela pe care il am.

| gelu1970 a răspuns (pentru Daniel235):

Mergi la un vecin, descarci windows 7 starter, si il pui pe un dvd cu ImgBurn Free. acum sa nu imi spui ca nu ai vecini. windows il poti descarca tu, copiezi imaginea iso pe stick si apoi folosesti calculatorul vecinului doar ca sa scrii dvd-ul.