| TinKode123 a întrebat:

Televizorul nu-mi mai citeste stickul, nu am mai avut probleme cu el pana acum, l-am bootat cu rufus si unii mi-au spus ca de asta nu il mai citeste dar eu il mai bootasem si inainte cu rufus si cu poweriso si mi-a mers. Ce as putea sa-i fac? btw, am incercat un alt stick la tv si la citit.

3 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Cand formatezi stick-ul prin Windows, asigura-te ca e FAT32. Din cate stiu, Rufus il formateaza NTFS.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vezi sa nu fie formatat in NTFS. Poate de aia nu ti-l gaseste

| K0sti a răspuns (pentru anonim_4396):

Si cum pui un film de 4.7 GB sau in general peste 4 GB daca e FAT? Stiut fiind faptul ca pentru asta s-a inventat NTFS-ul, pentru fisiere mai mari de 4 GB!

Teoretic trebuie sa mearga NTFS pentru ca televizorul stie NTFS!