| ParradiSs a întrebat:

Deci problema e in felu urmator. Eu vreau sa ma uit la un film pe tel dar se tot intrerupe iar internetu cand sa ma uit la el sacade chiar si cu 0kb/s. Pe yt si la descarcat nu am treaba doar pe filme. Iar internetu este de 16mb. Am incercat si alte browsere. Dar degeaba... Deci care e problema?sad

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Problema este conexiunea slaba la internet.
Pe Yt merge aparent continuu, deoarece playerul descarca anticipat o cantitate mare din videoclip si il reda de acolo (nu direct).
Cand ai redare directa (de exemplu transmisii TV live), atunci se observa mult mai pronuntat sacadarea semnalului.

| ParradiSs explică (pentru Bula):

Pai da, dar un film online. nu unu live

Bula
| Bula a răspuns (pentru ParradiSs):

Un videoclip are durata scurta, iar redarea se face prin intermediul unei memorii tampon (cache) de capacitate de cateva minute.
Un film insa are durata mult mai lunga, iar daca cache-ul nu se re-umple la timp, atunci redarea se opreste.

Poti insa ajuta cateodata, apasand pe tasta-sageata-stanga sau dand click pe cursorul indicator a progresului de redare, un pic inainte (spre stanga) cursorului unde s-a blocat.
Asfel se va re-trimite cererea pentru stream pe server, iar redarea poate continua (daca vine semnal).