| AnonimBS a întrebat:

Am o problema cu zecile de reclame care-mi apar pe fiecare browser si-mi ingreuneaza navigarea pe net, am incercat tot felul de add blokuri dar degeaba..am incercat vreo

3 browsere... pe toate e la fel.

4 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Ad-block-ul functioneaza doar cu reclamele de pe site, nu cu reclamele care sunt adaugate de malware-uri.
Tu ai malware-uri in pc.
Instaleaza-ti malwarebytes anti-malware (daca nu ma insel ai 30 de zile trial pentru varianta premium) dai o scanare, si stegi toate fisierele daunatoare detectate.
Ar trebui sa scapi de toate probleme.
Sau eventual reinstalezi windows-ul bagi malwarebytes anti-malware si dupa reinstalezi ce ai nevoie si asa scapi asigurat de reclame si de malware-uri, doar ca ar trebui sa cumperi liceenta.

| aXy99 a răspuns:

Ad block e foarte eficient. Ori ai un malware care ii da reclame, ori nu ai folosit cum trebuie ad block-ul (ceea ce e cam imposibil).

| AnonimBS explică (pentru aXy99):

Am folosit o multime de ad block-uri.dar nu au dat rezultate..si cu ele activate tot apareau acele reclame
E adevarat ca nu mai erau imagini,, era doar un spatiu alb.dar deranjant

| AnonimBS explică:

Acest gen de reclame imi apar : http://prntscr.com/arr21p
dar si cele care te directioneaza pe alta fereastra la fiecare click pe care-l dau.