| Stefan24k a întrebat:

Deci vreau să-mi iau un laptop de câteva zile dar nu mă pot hotări, nu prea mă pricep cand e vorba de specificații. Am un buget de maxim 2500 de lei, iar cel mai bun laptop care mi s-a părut mie a fost un Dell inspiron 5567 de pe eMAG, însă nu știu cât de bun e... Mentionez faptul ca nu caut neaparat un laptop de gaming dar as prefera sa-mi mearga in general jocuri precum lol si cs go.

Răspuns Câştigător
| Mihai7521 a răspuns:

Avand in vedere ca ai un buget destul de mic si vrei sa te joci jocuri de actualitate iti sugerez sa iti iei o unitate, tot de 20-25 de milioane dupa bugetul tau. Si nu iti recomand firma Dell, am cumparat un laptop marca Dell de la Altex anul trecut pentru parinti, pentru chestii de baza precum internet, Facebook si seriale. Bugetul s-a incadrat pe la 9-10 milioane. Se incinge foarte mult la o utilizare mai indelungata (dupa 2-3 ore nu puteai sa mai pui mana pe tastatura ca frigea, la propriu), culmea ca la inceput mergea bine... aveam garantie 2 ani pe el si cand l-am dus la altex sa mi-l rezolve, retardatii aia mi-au spus ca defectiunea nu e de la ei, ci de la mine, au tinut-o in vrajeli ca il trimit in service pentru evaluarea pagubelor bla bla bla. Practic mi-am luat teapa de 10 milioane. Deci daca vrei sa te joci iti recomand, dupa experiente personale o unitate. E foarte usor de intretinut, mai ales cu bugetul tau gasesti chestii chiar decente, v-a trebui doar sa mai adaugi memorii RAM sau sa schimbi placa video, treaba pe care, probabil, o vei face cu timpul. Sunt si laptop-uri BUNE dar dupa cum ai formulat intrebarea ma gandesc ca momentan nu ti-le permiti. Totusi, daca iti doresti laptop mergi pe firma Asus, Lenovo sau HP. Sunt cele mai de calitate si rezista bine in timp.