| evelinadiana a întrebat:

Buna ziua! Doresc sa imi spuneti care dintre cele doua laptopuri sunt mai ok.Nu vreau laptop pentru gaming. Laptop Dell Inspiron 5545 sau Acer Aspire E5-572G 3105? Am auzit ca Acer are sistemul de racire slabut... Dar la laptopul Dell nu stiu daca e ok acel procesor. Va rog sa dati si argumente pro si contra.
* Mentionez ca vreau sa cumpar unul dintre cele doua DOAR de la eMAG.
O zi buna!

8 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Evelina, ideal ar fi sa scrii si configuratia fiecaruia.
Dell fabrica acest model de exemplu si cu a8 si cu a10. ma refer la procesorul Amd.
si Acer sunt convins ca face acelasi lucru. deci daca poti scrie configuratia celor doua laptopuri ce vrei sa compari ar fi un lucru mare ca sa putem raspunde.

| evelinadiana explică:

Putem vorbi pe fb ceva? Am multe intrebari si pra putine raspunsuri. Nume facebook : Evelina Cozan

| evelinadiana explică:

Gelu, la Dell scrie A10-7300. Te rig da-mi un mesaj pe facebook pentru a putea discuta mai multe. Multumesc

| gelu1970 a răspuns (pentru evelinadiana):

Evelina, imi pare rau insa nu am facebook. am doar yahoo mess. iti las id in mesaj privat in cazul in care vrei sa vorbim.

| evelinadiana explică:

Sigurwinking

| evelinadiana explică:

Adresa mea de mess : cozan. evelina

| KERE a răspuns:

Dell-ul are procesor slab în comparaţie cu ACER-ul are placă şi procesor mai bune (părerea mea este că nVidia e mai bună decât ATI) chiar dacă are doar 4 GB de ram nu îţ trebuie mai mult dacă nu îl vrei pentru gamimg => Acer-ul e mai bun (părerea mea)

| ChevyNova a răspuns:

Eu unul as alege dell.Am eu Acer...e facut la misto, un difuzor cat un sfert de palma...carcasa...de plastic de foarte proasta calitate.Mentionez ca nu e acelasi model de acer.dell-ul a fost si va fi superior Acer-ului. Parerea mea