| DjFelix a întrebat:

detin un laptop Asus X552E, CPU: AMD Dual Core E1-2100 1.0 Ghz si 4 Gb Rami, si vreau sa ii schimb procesorul... pe scurt sa ii fac un upgrade de cumponente. Acum intrebarea mea este ce procesor suporta placa de baza adica intre mediu si maxim. placa de baza este :Asus x550EA. !

2 răspunsuri:
| saidkique a răspuns:

Singurul upgrade posibil este la RAM si un SSD in loc de HDD. Bafta! Daca vrei sa faci upgrade iti iei PC, iar daca ai nevoie de laptop iti iei ceva care sa duca.

| K0sti a răspuns:

Ce vise erotice ai...
Iti iei desktop, daca vrei upgrade-uri, nu pocnitoare de laptop!