| Anonim0491 a întrebat:

Salut TPU!

Detin un laptop msi gf63 Thin 9RCX din iunie 2020, cumparat de la media galaxy.
Cand l-am cumparat, mi-au spus ca are un display de 120hz. Dupa 2 zile, m-am uitat in setarile display ului si am vazut ca are o rata de reimprospatare de doar 60hz.
Pe site ul msi scrie ca are 120hz. A mai avut cineva problema asta? Ce e de facut?

4 răspunsuri:
| Vikilis a răspuns:

Nu este nimic de facut, doar un lucru ar fi sa intri la setarile placii video si sa vezi daca rata de reimprospatare nu este la minim.

| Anonim0491 explică (pentru Vikilis):

Am doar optiunea manage 3d settings in nVIDIA control panel

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se schimba din setari sau din bios.

| sierra1 a răspuns:

Modelul despre care scrie, o avea și al tău, nu?