| ChaRliE007 a întrebat:

eu am ip dinamic la PC si se schimba ip-u' la el daca dadeam disconnect si ma conectam inapoi. Acum mi-am cumparat un router wireless si nu mai stiu cum sa fac sa se schimbe ip-ul, caci nu mai trebuie cand deschid PC-ul sa mai dau connect, este deja conectat. Deci vreau sa stiu cum schimb ip-ul ca inainte.

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

1. Poti scoate router-ul din priza, iar dupa ce se conecteaza va avea alt IP.
2. Intrii in setarile routerului, cauti disconect /connect si poti schimba IP-ul la fel ca inainte.

3 răspunsuri:
| ChaRliE007 explică (pentru suntserios):

Am intrat in setarile router, dar nu stiu unde se disconnect si connect

Bula
| Bula a răspuns (pentru ChaRliE007):

Parcurgi intreg meniul (mai ales sectiunea wan) si undeva-l vei gasi.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai optiune de connect si disconnect in meniul routerului sau pur si simplu il scoti din priza