| alynutcs a întrebat:

am si eu o intrebare, daca imi iau router wireless o sa am ip dinamic? o sa mi se schimbe in truna ip-ul? eu vreau sa conectez doua pc-uri printrun fir de net dar nu vreau sa mi se schimbe ip-ul sa fie ambele pe acelasi ip. ce trebuie sa iau si ce sa fac happy

Răspuns Câştigător
| Rollwo a răspuns:

Pai da! Cu link-sis nu ti se schimba! am gresit eu, e static nu dinamic happy funda?

3 răspunsuri:
| Rollwo a răspuns:

Daca vrei sa ai ip dinamic ia-ti un router Link-Sis! sper ca ti-am fost de ajutor.

| alynutcs explică (pentru Rollwo):

Dar eu nu vreau sa il am dinamic. nu vreau sa mi se schimbe nici o data, ce trebuie sa cumpar?

| Rollwo a răspuns (pentru alynutcs):

Pai da! Cu link-sis nu ti se schimba! am gresit eu, e static nu dinamic happy funda?

| ghigan a răspuns:

Depinde de obicei trebuie sa platesti ca sa nu ti se mai schimbe IP si eu as vrea acelasi lucru am net de la ROMTELECOM-CLICK NET.
Si mereu mi se schimba ip dat de provaider.