| DragomirVlad a întrebat:

Eu sunt Vlad si am o problema la laptopul meu. Cum il deschid si intru pe orice joc in maxim 4 minute se incalzeste procesorul foarte tare. Am si cooler cu doua radiatoare dar tot se incalzezte ce pot face? (Cand se porcesorul este incalzit nu face fata nici coolerul si in jocuri se blocheaza pentru cateva secunde si se reduce viteza cam pe la 0.3%)

2 răspunsuri:
| Bandit06 a răspuns:

Setarile jocurilor sunt prea ridicate, incearca sa joci mai pe low, cauta la control panel, la baterie si sa dezactivezi optiunea power save

| DragomirVlad explică (pentru Bandit06):

Si exista vreo optiune sa fac ca bateria sa tina mai mult?