| Danigaming46 a întrebat:

în ultimul timp am probleme cu netul în casa, e cam vechi router-ul de 5-6 ani, dar nu știu cum sa setez unul nou, ma poate ajuta cineva, (am pus și un ethernet care e conectat la camere de supraveghere și poate asta e problema)

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Router-ul vine cu instrucțiuni destul de detaliate. Cheamă eventual pe cineva din vecini care a mai făcut. Nu cred că te poate ajuta cineva de la distanță decât dacă ții legătura și prin telefon - la un moment dat poți rămâne fără conexiune la internet și ești deconectat de omul care te ajută. happy Succes!

| Nonolita a răspuns:

Nu cred ca vechimea routerului ci capacitatea sa e problema. Spui ca ai multe conectate la el. Mai bine cheama pe cineva de la un service. Nu te costa mult si nici nu te temi ca va da cuiva parola ta.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Zi exact ce router ai. Vezi sa aiba ultimul soft oficial si - posibil sa te ajute chiar mai mult - daca e compatibil cu dd-wrt sau/si OpenWRT.

| Danigaming46 explică (pentru GabiDumitrescu):

Repet... 5-6 ani, nu am de unde sa știu, IQ pe -

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Danigaming46):

Si ce daca? Eu am unul de vreo 13 ani, resoftat, configurat frumos, merge de rupe stilul. Cum nu ai de unde sa stii? Scrie pe el ce model si revizie e, cauti frumo pe site-urile dd-wrt si OpenWRT daca e suportat sau nu. De m-ar plati macar cu cate un leu toti astia carora le dau mura in gura pe TPU...

| Danigaming46 explică (pentru GabiDumitrescu):

Ba da nu merge, ești sandilau?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Danigaming46):

Si ce daca nu merge? Cum intri pe net? Poti sa conectezi calculatorul la net cu telefonul prin USB tethering si dupa aia conectezi routerul la calculator ca sa il resoftezi. Doooh! Legat de setari, la fel. Sapi un pic pe net...