| qcplayysLOL1 a întrebat:

Salut TPU, luna viitoare vreau sa imi iau un pc i3 10100, gtx1650 si stiu sa instalez windows ul dar nu pricep treaba cu driverele, adica unde caut toate driverele de care am nevoie, ex placa video etc. FUNDA!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca iti iei PC nou primesti driverele originale pe CD de la ei (placa video, placa de baza si ce o mai fi).
Daca instalezi windows 10 in principiu nu mai e nevoie sa instalezi niciun driver, se instaleaza automat.

1 răspuns:
| PainTech a răspuns:

Cauti driverele pe internet necesare pe internet, pe site-ul producatorului. Cele de pe CD sunt probabil deja vechi.

Driver GTX1650 : https://www.nvidia.com/en-us/geforce/drivers/