| Gabriela50 a întrebat:

Mi-am instalat windows 7 si nu-mi merge sunetul. Am instalat driverele dupa CD-ul placii de baza si placii video si tot nu merge. As vrea sa-mi spuneti de ce nu merge si ce-as putea sa-i fac? Placa de baza se numeste ASUS M5A97 EVO R.2.

5 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Ai cd-ul original cu drivere sau ce? Ca sigur e din cauza driverului audio...

| TheCraftingHero a răspuns:

Pai...daca solutiile astea nu rezolva e ceva de la drivere :
1.Du-te in Control Panel -->Programs-->Uninstall a Program.
2.DA in stanga pe "Turn Windows Features on or Off"
3.Cauta tot ce e cu adio si bifeaza casuta.
SOLUTIA 2.
Da pe iconita de la Windows de pe Tastatura si scrie "MSConfig".
Du-te la "Services" si bifeaza TOT.
Da Restart la Computer.

| Gabriela50 explică (pentru lpavel):

Am cd-ul care a venit impreuna cu placa de baza din magazin

| lpavel a răspuns (pentru Gabriela50):

Intra la manager dispozitive si vezi cada ai vreun semnul mirarii la audio!

| Gabriela50 explică (pentru lpavel):

Am rezolvat problema. Eu cand am instalat windowsu am instalat mai intai driverul dp cd-ul placii video, si trebuia mai intai cel dp cd placii de baza. Dar mersi oricum.