| pacifistul a întrebat:

Sal TPU. mi-am reinstalat windowsul dar nu imi merge sunetul dar am instalat toate driverele de sunet. folsesc windows xp profesional sp2 si placa de baza Dell inspiron 1300

Răspuns Câştigător
| vrelian a răspuns:

Daca tu ai ai cd cu driverul de la placa de sunet este imposibil sa nu apara daca instalezi acel driver.vezi ca poate nu l-ai instalat inca.sigur cind ai instalat driverul de sunet nu sa instalat, pentru ca ceva sa intimplat.de multe ori asa face se duce undeva intr-un folder dar fara sa se desfasoare. daca nici acum nu ai atunci mergi clik dreapta pe my computer - alegi propirties si dai clik - alegi device manager si acolo vezi ce ai cu galben. ceva daca este cu galben semnul exclamarii sau intrebarii du-te si dezinstaleaza a cea chestie.dai clik pe ea o deschizi si undeva ai uninslat. dupoa ce o dezinstalezi dai restart la calculator si dupa ar trebuie sa iti plece instalrea driverlui de sunet caz in care se afala pe undeva prin folderele din program file. daca sint or sa plece singure si se vor instala.

4 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Treci pe wingoz XP SP3 și totul va funcționa.SP2 nu mai are suport tehnic=> nici aplicații nici drivere compatibile, deci principui românesc „să meargă sau merge și așa" nu se mai aplică. Succes

| TheBoyTheCool24 a răspuns:

Man eu zic sa cauti pe dvd-urile/cd-urile pe care ti le-a dat cand ai luat pc si vezi poate e unu pe acolo faci cum iti zice vrelian intri la device manager si bagi un cd/dvd care ti la dat cu calculatorul si pui sa caute driverul pe dvd/cd nu e greu trebuie sa ai pe acolo ceva browse location( incepe cu browse oricum si intri acolo acolo dai next si lasi sa se incarce daca iti da eroare faci la fel cu urmatorul dvd/cd (daca ai mai multe faci la fel cu toate pana unul detecteaza programul de sunet al tauwinking succes! )

| RobiNBA a răspuns:

Trebuie sa ai CD la comp cu toate driverele tale. Si cu instalarea placii video. Instalarea se poate face cu alt CD al altui gen de windows dar va rezulta ce ai zis tu. ''Nu imi merge sunetul". Incearca sa verifici jos la programe unde ai si ora trebuie sa ai o iconita cu ceva gen volum...dai acolo si iti configurezi daca nu ..verifica daca driverele sunt ale tale!

| CrYsTyAn98 a răspuns:

Esti sigur ca driverele instalate sunt cele originale ale placii de sunet?