| anonim0006 a întrebat:

Nu îmi merge sunetul de la calculator! Am această problemă de când am instalat Windows 7 Ultimate pe 32 de biți(înainte am avut Windows Xp). Numele plăcii de bază este P5RD1-VM,iar placa video are 1, 5 GB. Spuneți-mi vă rog toate variantele.Dau fundiță pentru cel mai bun răspuns!

3 răspunsuri:
| jhonny999 a răspuns:

Pentru a rezolva problema cu care te confrunti urmeaza pasi.
Scrii in Google Touslesdrivers, click pe mes drivers.descarca programul Maconfig.si install click pe butonul Lancer Detection, iti va scana PC si iti va afisa driverele lipsa, sau versiuni mai noi la driverele pe care le ai.descarca drivarul audio si install

| YoChriss a răspuns:

Salut! Pai nu este de vina nici placa de naza nici placa video. Poate nu ai instalat corect driverele pentru PLACA DE SUNET! Incearca sa aflii ce model este si cauta drivere pe net.

| CatalinAlexandru28 a răspuns:

Salut.
Daca nu ai sunet inseamna ca nu ai instalat driverul de sunet.
Uite aici un link de unde il poti descarca si iti va merge sonorul : http://drivers.softpedia.com/......78856.html

Dupa ce ai dat pe link dai pe :
Softpedia Secure Download (US)
Il instalezi si dupa PC-ul se restarteaza si ai sunet.
Funda? :)