| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am luat de curand un laptop si l-am dat cuiva azi pe la 12 sa imi instaleze Windows si sa mi-l seteze... Imi puteti spune cam cat dureaza toata operatiunea sau o ora aproximativa la care o sa mi-l aduca?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Depinde de laptop si de Windows. La Windows 7 dureaza circa 40 de minute numai Windowsul plus celelalate programe daca le are separat. Daca are o imagine cu ele gata instalate intr-o ora a terminat. Daca nu 3-4 ore.

5 răspunsuri:
| Questioner54 a răspuns:

Nu durează mult, jumătate de ora cel puțin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ok, dar cam cat dureaza maxim? E posibil sa mi-l aduca astazi?

| LinxCont a răspuns:

Dureaza in jur de 1 ora, dar daca instaleaza si alte programe, poate dura si o zi intreaga.

| TheCritic a răspuns:

Cati ani ai? Nu de alta dar nerabdarea ta il poate enerva pe om. Windows-ul se instaleaza rapid, daca ai cerut si programe sau jocuri mai poate dura. Omu` nu s-o fi dus acasa si s-a apucat direct de el. Suna-l si intreaba-l cand ai putea merge dupa el. Numai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai eu am 13 ani si tata i l-a dat ca no' el se pricepe si e de incredere. Nu il pot suna pentru ca nu vreau sa il deranjez si oricum nu am numarul si va dati seama ca nu ma apuc eu sa il sun. Pai i-am zis sa imi instaleze Windows si sa mi-l seteze, adica e nou... nu a fost deschis nici o data si sa imi faca pe acolo setari de internet, etc. Deci... cam cat dureaza sa instaleze Windows si sa faca si setarile?
P.S. Ma scuzati ca sunt insistenta doar ca e primul meu laptop si vreau neaparat sa umblu pe el!