| AlexAttac a întrebat:

Salut TPU,
Mi s-a stricat ceva la televizorul care îl aveam in camera si l-am dus la un service, repararea va dura in jur de câteva săptămâni deoarece nu are piese pentru el, iar pana atunci folosesc un televizor care are decât porturi dinacelea rotunde, cu mai multe culori (cred ca se numeste Composite audio/video) si port SCART.
La calculator foloseam televizorul ca monitor, ca sa economisesc spațiul.
Eu in mod normal folosesc laptopul, dar acum am nevoie de calculator, si trebuie sa il conectez la televizor, dar nu are mufa VGA sau Hdmi, iar placa video are mufa vga, dvi si S-video.
Există vreo solutie ca sa pot sa conectez calculatorul la televizor, pe post de monitor?

2 răspunsuri:
| digital7shady a răspuns:

Nu.