| Vali196K a întrebat:

poti sa iti upgradezi laptopul intr unul de gaming? Asica sa ii pui tu componente? Cum ar fi placa video mai mare, rami?
Funda pentru cel mai rapid răspuns!

Răspuns Câştigător
| K0sti a răspuns:

Ram si hdd, atat! Pentru restul iti iei desktop daca vrei sa schimbi piese!

5 răspunsuri:
| MisterSTAG a răspuns:

Upgradeurile sunt limitate la un laptop. Daca vrei un laptop de gaming, cumpara-ti unul.

| raresu12 a răspuns:

Da se poate. Dar mai bine ai vorbi acest lucru cu un specialist, de exemplu nu orice lucruri se potrivesc.
ex: nu orice placa video va merge cu un procesor (am pus la nimereala), asa am auzit eu de undeva.

| NevastuicAaA a răspuns:

Se poate dar nu merita. Este mult mai scump si esti limitat de compatibilitatea componentelor.

| raresu12 a răspuns:

Sunt de acord cu NevastuicAaA. i7 costa in jur de 1.800 de lei (asta e doar procesorul), placa video, RAM-ul, memoria, etc o sa coste ca un laptop deja gata facut pentru gaming si nu iti mai bati capul cu ele big grin

| RAY a răspuns:

Da se poate schimba placa video daca ai dedicata desigur, memoria ram, hardul, cpu dar mai greu, baga un ssd sa vezi viteza atunci recomand Samsung