| Kldd a întrebat:

Recent am cumparat un dvd bluray si un hdd portabil de un 1 terra, pentru a-mi putea pune filmele pe el.Problema e ca din cate am citit in instructiunile dvd-ului nu ar fi bine sa conectez hdd-urile la el, si nu inteleg de ce, mi se pare o tampenie.Ma rog, sunetul de la televizor cat si de la dvd il scot printr-un sistem audio 5.1 si merge perfect. Am un smart tv la care pot conecta direct hdd-ul si sa rulez filme, fara sa-l conectez la dvd doar ca atunci cand il conectez direct la tv filmele merg si subtitrarea, insa nu merge sunetul si e ciudat fiindca daca scot hdd-ul sunetul merge. Poate sa ma lamureasca si pe mine cineva?

P.S. Am uitat sa mentionez un lucru. La filmele scoase de pe net, merg doar boxele de pe fata(centru si cele de pe spate nu merg), insa la filmele originale merg toate, din ce cauza?

2 răspunsuri:
| Kldd explică:

Am incercat. Imi da tot timpul "Format audio incompatibil".Nu inteleg ce poate sa aiba

| Kldd explică:

Am incercat si ce ai zis tu..tot nu se aude..Imi apare eroarea "Format audio incompatibil"..nu inteleg ce poate sa aiba.