| CinevaXX a întrebat:

Va rog frumos sa ma ajutati daca stie cineva. Rulez filmele direct prin USB de pe un HDD extern pe televizor Smart TV si la unele imi apare aceasta eroare. Cum pot sa schimb codecul unui fisier MKV sa fie corespunzator cu ce suport televizorul? Sau ce pot face, in afara de a cumpara media player sau altceva bineinteles.

La ce nu merge am :

Audio Codec: AVC

Video Codec: H.264/AVC

Craciun fericit!

1 răspuns:
| DarkWarrior2011 a răspuns:

Iti trebuie un program(convertor video) pe pc care sa converteasca filmele(bineinteles ca trebuie sa stii ce rezolutie si format suporta televizoru, daca nu stii spune-mi marca si modelu si te ajut)