| AssoX a întrebat:

stiti careva cum pot pune doar un singur nume pe Facebook, de exemplu Adrian?

5 răspunsuri:
| dragos2017 a răspuns:

Iti pui primul nume, apoi la al doilea pui. si dai save.

| Bondarel99 a răspuns:

Completezi doar o casuta, pe cealalta o lasi libera.

Bula
| Bula a răspuns:

Iti desparti numele in doua: Adri an

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scrie-ti asa ca apoi cand iti da cineva report, te blocheaza Facebook, te pune sa iti confirmi identitatea si mai mult ca sigur ca nu poti confirma cine esti pentru ca una scrie in CI alta pe FB. Si mai citeste standardele comunitatii Facebook. Sau regulament cum vrei tu sa ii spui. Pe Facebook toata lumea isi foloseste numele real. Orice abatere de la acest regulament duce la blocarea profilului pana la confirmarea identitatii sau chiar la stergerea sa. Adevarat, ca nu te ia la puricat din prima zi. Totul dureaza. De exemplu, mie mi-au verificat identitatea dupa 2 ani. Foloseam un nume fals, m-au pus sa imi recunosc prietenii si sa trimit copie CI. Mi-au oferit din nou accesul cu conditia sa imi schimb numele pe Facebook cu cel din buletin. Asa am facut, iar de atunci nu am mai avut voie sa fac schimbare de nume. A dezactivat Facebook aceasta functie. Singura schimbare pe care o pot face este cum sa apara numele. De ex. Popescu Ion sau Ion Popescu.

| Volsvagan70 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mai bine renunti la conturile de Facebook decat sa iti ceara tot felul de poze si tampenii. Facebook e oricum de tot ***.