| Dragos_Sasu_1991 a întrebat:

Tocmai ce mi-am achizitionat niste casti cu microfon si vreau sa le folosesc la laptop, asa ca mi-am luat si un adaptor audio cu 2 mufe pentru microfon si casti,din pacate nu se aud nici castile nici microfonul, cum fac sa le activez sau ceva? Va rog ajutati-ma.

Răspuns Câştigător
| KanameKuran a răspuns:

Uita-te la mufa adaptorului, cate linii negre/alta culoare vezi pe ea?
Daca vezi doar 2 linii, inseamna ca adaptorul este doar pentru audio nu si pentru microfon.
Incearca sa pui doar mufa de la casti in laptop, vezi daca se aude ceva, apoi incearca sa pui doar mufa de la microfon si vezi daca merge. Daca merg individual, inseamna ca adaptorul este de vina. Daca nu merg, du castile inapoi la magazin si spune-le ca vrei sa le returnezi. Ai dreptul sa le returnezi, 30 de zile de la achizitionare.