| AddywOw a întrebat:

De ceva timp, mi-am achizitionat un laptop Lenovo g580, dar din pacate nu are 2 mufe jack ( pentru microfon si pentru casti) ci doar pentru casti. Eu am niste casti cu 2 mufe. Ma poate ajuta cineva cu niste sfaturi? Cum as putea sa folosesc si microfonul si castile in acelasi timp. Am auzit ca exista un fel de "adaptor" dar nu stiu prea multe despre acest lucru.
Multumesc anticipat. Fundita celui mai bun raspuns

1 răspuns:
| TechGuyTpu a răspuns:

Am avut acelasi laptop.Am incercat multe asa zise adaptoare si placa de sunet prin usb dar nimica nu a mers.Solutia a fost sa stau ca castile de la telefon pentru ca are si microfon.