| xGamerZ212 a întrebat:

un pc se poate virusa de la filme online? daca da cum imi dau seama ca s-a virusat pc ul?

7 răspunsuri:
| Bisbiavatar12 a răspuns:

Se poate. Rulezi un anti-virus, kaspersky sau bitdefender, in astea 2 am incredere.

| Sn4k3 a răspuns:

Https://www.avg.com/en-ww/homepage
Se poate daca apesi pe reclamele alea care apar sau intri pe site-uri necunoscute. Daca intri pe cele de pe prima pagina, nu.

| UserRo10 a răspuns:

Cand apesi pe butonul de play la video porneste automat o reclama inainte de a incepe clipul. Daca accesezi respectiva reclama poti capata un virus. Instaleaza Adblock si o sa mak scapi din reclame(nu toate, dar majoritatea). O data la un timp baga un Ccleaner, un malwarebytes si bitdefender

| benygaidaci a răspuns:

De la filme online se poate virusa Pc-ul cel mai uşor deoarece are o tonă de reclame. Tot ce ai nevoie ca să eviţi viruşi, reclamele şi posterele, e să iti adaugi două sau trei extensii : adblock, adblock plus si pop up blocker. După care ai nevoie si de un antivirus, cel mai potrivit ar fi Bitdefender. Cel mai de incredere antivirus.

| ReluAndrei a răspuns:

Desigur, incearca un antivirus!

| xGamerZ212 explică (pentru benygaidaci):

Am pus extensiile recomandate de tine, acum vreau sa stiu cum imi dau seama daca am un virus? se misca greu laptop ul sau cum?

| benygaidaci a răspuns (pentru xGamerZ212):

Iarta-ma ca nu ti-am raspuns mai repede, nu am vazut mesajul. Pai din moment ce ai instalat bitdefender as zice sa dai un scan complet (system scan). Daca nu iti apare nici o amenintare, inseamna ca nu ai nici un virus. Ai mai putea incerca si Malwarebytes ca sa il verifici. Pur si simplu dai un quick scan si iti verfica. Acelasi lucru am facut si eu.