| anonim_4396 a întrebat:

Vineri la sala un coleg si-a pus telefonul langa geanta mea. Eu mi-am laut geanta iar telefonul lui (un iPhone 5) a cazut pe gresit dar a cazut PE SPATE. M-am uitat sa vad daca s-a spart si am observat ca s-a cramat intr-un colt din stanga sus dar nu se observa. El cand a deschis telefonul nu a observat. Este posibil ca ecranul unui iPhone sa se sparga desi a cazut pe spate nu pe ecran? Ma gandesc, ca poate el avea telefonul crapat de la inceput. A cazut pe spate fix nu pe lateral sau altfel. Cel putin asa am vazut.

3 răspunsuri:
| Eastwood a răspuns:

Ecranul nu a fost afectat dar crapatura a fost din cauza cazaturii, daca era dinainte crapatura, cand telefonul a cazut se crapa mai tare!

| XXXray a răspuns (pentru Eastwood):

El vrea sa il vanda cu 700 RON si banuiesc ca cu o crapatura mica care abia se vede il va lau cineva. El nu a observat. Dar ai idee cam cat ar costa sa schimb ecranul sau sa repar crapatura?

| Eastwood a răspuns (pentru XXXray):

Daca nu stie ca a cazut, nu ii spune, nu stiu cat ar costa!