| rares231 a întrebat:

Buna mi cazut telefonul jos si s-a spart s-a crapat ecranul trebuie schimbat Displayul sau dor sticla acea telefonul desi e crapat functioneaza bine si cam cat ar costa sticla?
Funda big grin Scuzati categoria

3 răspunsuri:
| ywar a răspuns:

Un display costa si 400-500 lei, functie de cat e telefonul de scump. Mai mult ca sigur e smartphone si preturile la displayuri nu-s prea cuminti.

| AlexanderAdrian a răspuns:

Cu siguranta daca inca functioneaza trebuie schimbata doar sticla aceea care acopera displayul in sine. Depinde de telefon, daca e Samsung iti recomand sa contactezi service-ul autorizat Samsung ca sa nu te trezesti cu orice ecran si sa te asiguri ca service-ul e de calitate. Logic nu va fi gratis, scapatul pe jos nu e acoperit de garantie.

| Laurentizyu a răspuns:

Depinde de telefon. unele geamuri cosat si 100 ron altele 300 dar daca merge nu e problema decat de design