| Gamehdjxnn a întrebat:

voi ce parere aveti despre acest calculator Sistem Desktop Serioux C12 cu procesor Intel Core™ i5-7400 Kaby Lake, 3. 0GHz, 8GB DDR4 RAM, 1TB HDD, Intel® HD Graphics 630. Este bun pentru gaming? De exemplu pentru League of legends / GTA

3 răspunsuri:
| sorinake a răspuns:

Pentru League of legends este ok.
Insa pentru GTA nu cred, avand o placa video incorporata si nu dedicata. Plus ca nu stim care GTA.

| DanteDMC a răspuns:

Desktop-urile bune de gaming sunt cele cu placă video dedicată. Te fătuiesc ca atunci când cauți unul, să filtrezi rezultatele pe placă video dedicată.
Sistemul pe care l-ai ales tu este bunicel, dar nu va duce GTA V (dacă la asta te-ai referit) ori dacă o va face, va fi o grafică foarte slabă.

| XYZ02 a răspuns:

Pentru League of Legends acel pc este bun, dar pentru GTA 5 ar merge, dar nu te astepta la ceva impresionant, maxim 40fps le low.
Eu iti recomand sa iti cumperi asa ceva, pentru inca 200ron iti merge GTA 5 in 60fps pe HIGH
https://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/2858638/