| Sniperw0w a întrebat:

Vreau sa incep cu ceva. Am memoria plina la partitia C: si aproape si la D: pe laptop si vreau sa restardez windowsu (este 7 ) nu am disk sau stick va rog ajutor dau Funda!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru asta nu trebuie neaparat sa reinstalezi sistemul de operare.
Recomand o curatare si apoi o defragmentare a partitiilor. Se poate face cu uneltele SO (Disk Clearup si Disk Defragmenter) sau poti folosi 2 programe gratuite de la Piriform.com, respectiv CCleaner si Defraggler.
Inainte de acestea poti vedea de ce n-ai nevoie si sa stergi din partitii.

2 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Iti faci cont in Mega.nz
o sa ai 50 gb free.
daca nu iti ajunge poti sa urci arhive si in google drive, dropbox, unde preferi.
apoi cand ai partitia C putin mai libera incepi sa iti optimizezi pc.

Răspuns utilizator avertizat