| adyiSAMP a întrebat:

am si eu o intrebare am cumparat un HDD ATA pentru laptop si problema este urmatoarea HDD este de 40GB asta nu ar fi o problema dar el nu are nimic pe el nici windows si am bagat hdd in laptop si ii dau sa ii fac windowsu cand ma puna sa ii fac partitia imi apare : Maxim size is 0MB... Minim Siz 0MB adica laptopu nu citeste memoria lui sau ce? va rog un ajutor ce trebuie sa fac Multumesc

4 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Nu e compatibil cu laptop-ul tau! Trebuia sa te interesezi ce HDD cumperi, sa fie de acelasi fel ca cel vechi!

| adyiSAMP explică (pentru lpavel):

Mda... straight face dar ce e ciudat e ca hardul il citeste ce nu citeste este memoria lui de ex daca intru in bios imi spune ca este detectat HDD now sa ii dau restart pentru configurare dar dupa ce dau restart si intru iar in bios aceeasi poveste...

| lpavel a răspuns (pentru adyiSAMP):

Cand ai instalat windows-ul pe el l-ai formatat? Daca nu atunci reinstaleaza din nou dar de data asta formateaza-l!
Incearca asa poate se va rezolva...

| adyiSAMP explică (pentru lpavel):

Da am incercat si cand ii dau sa il formatez spune ca trebuie sa aleg partitia care vreau sa o formatez. si partitie nu pot creea... ce am observat ca laptopu citeste hardu dar nu ii citeste memoria sau ceva de genu. straight face