| iReallyHateMyLife a întrebat:

Vreau sa-mi iau o alta placa video (un GTS 250) dar am vazut ca pe site-ul producatorului(Nvida) cere un adaptor molex cu 6 pini. Ei bine mi-am comandat adaptorul, a sosit dar nu stiu cum sa-l montez(adica nu stiu unde se baga adaptorul ala). Cine imi zice cum se monteaza adaptorul primeste funda.
Multumesc.

Răspuns Câştigător
| IronSpy a răspuns:

Http://www.1-in-sales.com/......video.html ATENTIE! CITITI totul inainte sa instalati or sa faceti ceva! Trebuie sa va uitati pe cutia de la placa video si sa vedeti ce fel de PCI are. M-am uitat si ar trebui sa aiba PCI-E 2.0. Daca nu are atunci ar trebui sa aiba ori PCI ori PCI-E or PCI-E 3.0. Apoi dezinstaleaza toate driverele de la placa veche. Apoi inchideti calculatorul. Scoateti carcasa. Uitati-va sa vedeti daca pe placa de baza are acelasi PCI cu placa video. Daca are una diferita asta inseamna ca placa video nu este compatibila cu acea placa de baza. Trebuia sa va uitati inainte sa cumparati. Daca aveti noroc si au amandoua acelasi PCI, atunci uitati-va pe link pentru continuare si pentru mai multe detalii

| IronSpy a răspuns (pentru IronSpy):

Si fiti siguri sa puneti suruburile la loc dupa ce noua placa video este ferm in slot.

2 răspunsuri:
| IronSpy a răspuns:

Am uitat sa va spun ca placa video ca sa proceseze trebuie sa luati firele de la Power suply. Aici aveti o poza cu ea https://www.google.ro/......ps?/search Apoi luati un fir care are 6 pin. O imagine https://www.google.ro/......ps?/search Si puneti-l in placa video unde are cele 6 gauri! Ca in a 2 imagine de aici https://www.google.ro/......ps?/search
ATENTIE! Daca nu le bagati placa video nu o sa proceseze. Iar monitorul trebuie sa fie bagat in placa video de pe ce am vazut eu ca sa faca o diferenta (de fps la jocuri).