| NicusssorRus a întrebat:

Mi-am comandat o placa video rx 470 8gb ram, nu am folosit-o 2 zile pentru ca nu aveam adaptor de la molex la 6 pini cati avea placa, am comandat de la eMAG(firma de cct)si s-a ars adaptorul ala in timp ce ma jucam.Si dupa cand am aprins pcul la loc nu mai transmitea semnal. Adica nu merge monitorul

4 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

Pai si ce sa-ti facem noi?
Schimba adaptoru si gata.
Posibil sa fi avut o problema cel pe care l-ai cumparat. Nu stiu daca se da garantie la asa ceva, intreaba la eMAG, poate-l schimbi gratis.

| Sibiescu_Ionut_1993 a răspuns:

Frate,eMAG nu are niciun fel de vina, tu ai cumparat adaptor de alimentare suplimentara, si neavand destula putere sursa, daca era un delux mai rau, ca alea nu au protectii si este posibil sa arda si altceva.Imprumuta o sursa de la cineva si vezi daca mai merge pc-ul...

| NicusssorRus explică (pentru Sibiescu_Ionut_1993):

Sursa e un delux de 500w

| Sibiescu_Ionut_1993 a răspuns (pentru NicusssorRus):

Nu o sa duca sursa aia in veci placa ta, de ai a si crapat.Impumuta o sursa cu alimentare din sursa si vezi daca mai merge pc-ul.Eu te as sfatui sa incerci pe integrata...