| vladlove123 a întrebat:

SALUT TPU, vreau sa stiu cum imi va merge windows 7 pe 1.5 gb ram, procesor Intel pentium 4 3.0 ghz, placa video onboard 128 mb. Calculatorul este din 2005 si am auzit ca windows 7 instaleaza toate driverele, DAR EU AM VAZUT PE SITE-UL HP CA NU SUNT DRIVERE PENTRU WINDOWS 7 SI CA NICI PLACA VIDEO NU ESTE COMPATIBILA. DECI PANA LA URMA WINDOWS 7 IMI V-A INSTALA TOATE DRIVERELE?

Răspuns Câştigător
| Mike959 a răspuns:

Pentru windows 7 se recomanda minimum 2 GB de ram, video onboard nu ar fi asta problema, dar s-ar putea sa se miste mai greu!

12 răspunsuri:
| Mâncărici a răspuns:

Si eu am un pc mai vechi din 2006 si am configurat windows 7 pe el, dar nu s-au instalat driverele automat decat cel de internet! Eu am folosit 3dp chip pentru a instala restul drivere-lor! http://www.3dpchip.com/3dpchip/index_eng.html

suntserios
| suntserios a răspuns:

In principiu da instaleaza toate driverele dar avand in vedere ca ai doar 1.5 gb ram iti recomand sa ramai la xp.

| ƒłᴀƦƺǭϞ a răspuns:

Da,toate driverele vor fi instalate automat, inclusiv placa video, cele dedicate au nevoie de installer de pe site-ul principal al plăcii video.Multă baftă!

| vladlove123 explică (pentru ƒłᴀƦƺǭϞ):

Pai dar am auzit ca placa mea video onboard nu este compatibila cu windows 7. Si nu mi-ai spus cum imi va merge

| vladlove123 explică (pentru Mike959):

Deci chiar daca placa me video nu este compatibila cu windows 7, windows 7 tot imi instaleaza el un driver pentru placa video nu?

| vladlove123 explică (pentru Mike959):

Pe site la Microsoft scrie minim un gb pe 32 biti.

| Mike959 a răspuns (pentru vladlove123):

Da,in cel mai rau caz nu prea vei putea juca ceva pe el, asa scrie dar vezi si tu, poti incerca sa vezi cum se misca si daca esti multumit este ok!

| Mike959 a răspuns (pentru Mike959):

Ma refer la jocuri mai complexe.

| vladlove123 explică (pentru Mike959):

Ok, eu nu ma joc pe calculator de obicei, si vad ca nu mi-ai raspuns la intrebarea legata de placa video. Cum fac daca ea nu e compatibila cu windows 7. el ce driver instaleaza daca pentru placa mea nu exista driver pentru 7

| Mike959 a răspuns (pentru vladlove123):

Pai de ce crezi ca nu este compatibila? am vazut multe calculatoare cu placa video onboard si windows 7, doar ca era windows 7 home!

| vladlove123 explică (pentru Mike959):

Nu conteaza deci merge placa video. mersi si ai o funda:*

| Mike959 a răspuns (pentru vladlove123):

Cu mare placere, ma bucur!

| Mike959 a răspuns (pentru vladlove123):

Pentru windows 7 se recomanda minimum 2 GB de ram, video onboard nu ar fi asta problema, dar s-ar putea sa se miste mai greu!