| Ikuskizunatu a întrebat:

vreau sa stiu si eu daca este vreo problema daca instalez windows-ul (7) cu 64 bit fiindca am windows 7, dar 32 bit! In fine, este vreo problema daca il instalez de aici: https://youtu.be/68YhtCiObRk

Sper ca nu are nimic deoarece vreau mult 64 bit si daca are ceva, imi puteti da voi alte link-uri?

Răspuns Câştigător
| varsanofie a răspuns:

Salut, poți instala cu ușurință windows 7/64btz, am urmărit tutorialul și este ok, în caz contrar îți va trebui un CD/DVD cu windows bootabil.

7 răspunsuri:
| Ikuskizunatu explică (pentru varsanofie):

Faza e ca nu am cd room si gen o sa fie ok daca o sa il instalez simplu? (Cum a facut si el)

| Ikuskizunatu explică (pentru varsanofie):

Faza e ca nu am cd room si as vrea sa il instalez simplu (cum a facut si el). O sa functioneze? Pentru ca tare mult vreau 64 bit!

| varsanofie a răspuns (pentru Ikuskizunatu):

Salut, scuze de raspunsul tarziu, dacă nu ai cd-rom este ok cum a facut și el în tutorialul respectiv. Bafta!

| Ikuskizunatu explică (pentru varsanofie):

Multumesc si o ultima intrebare: O sa imi pierd fisierele?

| Ikuskizunatu explică (pentru varsanofie):

Multumesc,dar o sa imi pierd fisierele?

| varsanofie a răspuns (pentru Ikuskizunatu):

Sincer nu îmi aduc aminte dacă se rescrie sistemul sau dă format la c.
Pentru siguranța ta, partiționează hardu, dacă ai C; D:, te sfătuiesc să îți faci un backup. pe D: spre exemplu, windowsul se reinstalează pe C; in cazul in care se rescrie, altfel, o să ajungi la punctul de a formata partiția C... pe scurt, fă un backup. Mult success!

| Ikuskizunatu explică (pentru varsanofie):

Daca nu fac backup o sa mi se strice pc-ul? Adica gen nu o sa mai aibă windows sau o sa fie la fel