| MuchMore a întrebat:

Salut tuturor! Am o problema cu laptopul. De ceva vreme incoace, tot timpul cand incerc sa deschid ceva, nu conteaza ce locatie ar avea, desktop, partitii, nu conteaza, imi apare o eroare, si anume "Insufficient system resources exist to complete the requested service". Deja ma dispera, ce pot sa fac sa nu imi mai dea eroarea aia?

13 răspunsuri:
| RoyDupuis a răspuns:

Folosesti cumva VIA Raid tool?

| RoyDupuis a răspuns:

Vezi daca te ajuta videotutorialul asta:
https://www.youtube.com/watch?v=7BQwnmK88Oo

| MuchMore explică (pentru RoyDupuis):

Nu am auzit.

| RoyDupuis a răspuns:

Vezi ce mai gasesti referitor la aceasta eroare, se pare ca pot fi mai multe cauze, nu stiu care ar putea fi la tine:
https://www.google.ro/......ps?/search

| MuchMore explică (pentru RoyDupuis):

In videotutorialul ce mi l-ai trimis, este la un moment dat un fisier, ca sa-i zic asa, in regedit.exe, numit RegistrySizeLimit, pe care eu nu-l am. Oare de aici sa plece tot?

| RoyDupuis a răspuns (pentru MuchMore):

Nu neaparat. nu asta este cauza. windows-urile sunt diferite... si probabil acest fisier nu vine neaparat odata cu windowsul. eu am windows XP si nu am acest RegistrySizeLimit, nu stiu ce windows ai tu...
mda. deci videotutorialul asta nu te poate ajuta, mai cauta!

| MuchMore explică (pentru RoyDupuis):

Oare rezolv ceva daca pornesc Windows Updates? windows 7, uitasem sa mentionez

| RoyDupuis a răspuns (pentru MuchMore):

Poti incerca, insa eu nu cred ca are vreo legatura!

| MuchMore explică (pentru RoyDupuis):

Oare ar putea fi si ceva malicious software? Nu exclud nimic, vreau sa rezolv prin orice mijloace

| RoyDupuis a răspuns (pentru MuchMore):

Posibil, dar nu cred din cate am reusit sa citesc pe net despre eroarea asta...
oricum daca vrei, pentru curatare, eu iti recomand urmatoarele programe pe care eu le folosesc cu succes (accent pe MalwareBytes si SuperAntiSpyware):
http://www.tpu.ro/......-ma-ajuta/

| MuchMore explică:

Reinstalez windows-ul si gata, nu ma mai chinui. Mersi frumos, oricumwinking