| Razvan_Stoica_1998 a întrebat:

Salut Tuturor! Are cineva idee despre un program mai simplu in C++, avem de facut un proiect despre orice, dar nu am nici o idee, ceva mai simplu dar ideea mai inedita, precizez ca sunt in anul 1 facultate si inca nu am prea inavata. Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Un program care afiseaza fata a doua zaruri de joc.
La apasarea tastei spatiu sa se faca o "aruncare", iar valorile sa apara random.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Calculeaza similaritatea intre doua texte. Cauta despre Similaritatea Cosinus si ai sa vezi

| sierra1 a răspuns:

Un program așa cum ceri tu, mai simplu, ar fi să generezi numere: aleatoriu, sau numere prime sau divizibile cu o valoare sau compuse dintr-un anumit număr de cifre,...