| Dianaaaaa82 a întrebat:

Buna!
Ma poate ajuta cineva,va rog,cu o idee de produs inovativ?
Am de facut un proiect pentru facultate si trebuie sa fie o idee de produs noua, care nu este aparuta pe piata.
Multumesc frumos!

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Să știi că am preluat de pe internet, nu sunt ideile mele.

8 Things We Wish Someone Would Invent:

Teleporting machine...
Cooling beds and pillows in warm nights...
Snooze button for kids...
Instant cooling machine...
Locator for missing things...
Robot house help...
Dream store...
Female interpreter.

https://carta.fiu.edu/......ld-invent/

https://www.quora.com/What-would-you-like-to-invent

9 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"o idee de produs inovativ? ...care nu este aparuta pe piata"

lăsând la o parte nearmonizarea (spus diplomatic) gen-număr-caz, cum ar suna "un generator de idei inovative" din domeniul... (pune tu aici, ce vrei)?

| Dianaaaaa82 explică (pentru sierra1):

Alt comentariu fara rost. In primul rand, nu inteleg ce ti se pare nearticulat bine. O idee de produs inovativ, care nu este inca aparuta pe piața...ok, idee=subiectul, complement indirect produs. Subiectul raspunde la intrebarea cine. Si ce face ea? Nu este inca aparuta. Iti spun in mod diplomatic sa taci.

| sierra1 a răspuns (pentru Dianaaaaa82):

~ Dianaaaaa82 :... nu inteleg ce ti se pare nearticulat bine~

~sa fie o idee de produs noua, care nu este aparuta pe piata~

și mai grav e că nici nu știi că nu știi

- produs noua (!?)
- produs noua, care nu este aparuta pe piata (!?)
- produs inovativ, care nu este inca aparuta (a 2 a!)

| sierra1 a răspuns (pentru Dianaaaaa82):

" Dianaaaaa82 : Iti spun in mod diplomatic sa taci"

și să te las in pace in incultura ta? dar eu vreau să te ajut...

| Dianaaaaa82 explică (pentru sierra1):

Femeie,SUBIECTUL PROPOZIȚIEI ERA "IDEEA",Da l naibii de produs inovativ. Putea fi vorba si despre alta idee. Eu am cerut o idee, iar predicatul care era din "A APAREA" acordat la subiect, ADICA "IDEEA" rezulta ideea care nu este încă apărută pe piata. Doamne, iartă-mă, daca nu aveti chef sa raspundeti la intrebari, decat sa luati lumea peste picior si sa va credeti asa destepti, mai bine dati scroll mai departe si toata lumea e fericita.
Haidi pa!

| sierra1 a răspuns (pentru Dianaaaaa82):

" Dianaaaaa82:...daca nu aveti chef sa raspundeti la intrebari"

cum să nu, am zis din prima: un generator de idei inovative

| Iote a răspuns:

Si noua ce castig ne iese daca iti facem tema? Primim o diploma de licenta? Asa, ca sa nu ne dai peste nas ca tu ai o diploma dar in realitate muncita de altii.

| Dianaaaaa82 explică (pentru Iote):

Nu inteleg la ce te ai mai obosit sa scrii comentariu ăsta si sa ti pierzi doua minute din viata daca oricum nu ai scris nimic folositor. Puteai sa treci peste postare si aia era.

| Iote a răspuns (pentru Dianaaaaa82):

Si tu de ce ai pierdut 2 minute daca nu mi-ai dat o informatie folositoare? Cat costa o diploma?