| TrollKing1 a întrebat:

Salut tuturor!
De curand mi-am achizitionat o placa video MSI GTX 750Ti.
Acum in unitate am un AMD Radeon R5 230, dar daca vreau sa pun noul GTX trebuie sa dezinstalez driveul de la placa video AMD si dupa ce montez placa video instalez driverul de la GTX?
Sau las driverul instalat de la AMD si schimb direct GTX-ul?
Spuneti va rog ca nu sunt sigur cum trebuie sa procedez, as dori un raspuns mai complex!

Răspuns Câştigător
| T2LS a răspuns:

Da, trebuie să dezinstalezi driver-ul actual AMD după ce instalezi noua placă. Este practic după alegerea ta, dar cele două drivere se vor întersecta între ele și nu o să-ți mai funcționeze de fel.

1 răspuns:
| Vladutsss a răspuns:

Dezinstaleaza prima driverul de la vechea placa... Apoi imediat instaleaza placa noua. Daca nu se bat cap in cap si iti sacadeaza pc/laptopul