| papuciirupti a întrebat:

vreau sa cumpăr de Black friday un laptop pe care am sa.l folosesc la world of tanks și la facultate. ce sa aleg max 2500lei?

9 răspunsuri:
| cristinabiancadenisa a răspuns:

Salut! Eu iti recomand cu caldura un Lenovo. Cauta pe site-urile de gadget-uri precum Emag sau Altex, selecteaza pretul limita si ai sa gasesti. Eu am dat pe al meu 2100 de lei si este super bun. Il am de doi ani. Bafta!

| MarciConstantin a răspuns:

Eu iti recomand https://m.emag.ro/......DZW8K2BBM/ este perfect pentru tine, iti va duce World Of Tanks in 50-60 fps pe grafici cuprinse intre mediu-hight(dupa preferintele tale) mai contine si o camera web incorporata.
Daca vrei un produs care sa fie sub 2500 lei la reducere iti pot spune.
Vreau sa stii ca nu vorbesc degeaba, ma pricep la calculatoare, it si stiu ce spun.

| bogdan324 a răspuns:

Daca vrei un laptop si nu o tigaie ia-ti macar asa ceva
Procesor i5 cu 4 nuclee reale
Placa video nVIDIA 940m de 2gb care duce lejer un world of tanks si chiar gta 5 pe high in frame-uri decente.
4gb rami sunt suficienti si poti sa-i faci upgrade la ram pe viitor.
Totusi, daca vrei ceva sa merite si sa te tina si in jocuri, iti recomand sa strangi inca 200 de lei si sa-ti iei asa ceva:
https://www.pcgarage.ro/......dark-grey/
Laptop-ul este exact la fel cu exceptia ca are ca placa video un gtx 950m care este mult peste 940m, duce jocuri precum gta 5 lejer in 60fps pe rezolutia aia.
Ca tot vorbeam de rezolutie, daca cumva vrei sa sacrifici performantele sa ai rezolutie fullhd in loc de hd:
https://www.pcgarage.ro/......teel-gray/
Procesorul este un i5 cu 2 nuclee si 4 thread-uri(mult mai slab ca acel i5 cu 4 nuclee) iar acel mx150 este un 940mx, deci este intre 940m si gtx 950m, asa ca tine cont ca vei avea un impact masiv in performanta generala si jocuri din cauza procesorului si placii video daca iti iei asa ceva.Personal pentru uz de facultate si ceva jocuri as merge pe cel cu i5 si 940m.

| papuciirupti explică (pentru bogdan324):

Https://www.emag.ro/......D5SLKNBBM/
sunt cu bugetul intins la maxim, am intrat si in banii de facultate, o sa fac foamea dupa... ce parere ai de cel de mai sus?

| bogdan324 a răspuns (pentru papuciirupti):

Ieri era 2500 lei al cu i5 si 940m, daca nu poti sa prinzi o reducere calumea aia e.Parerea mea e ca este petarda la banii aia, macar ia-ti-l pe asta ca e 2400 lei acum si e mai bun decat ce mi-ai aratat acolo.
https://www.pcgarage.ro/......ark-brown/

| papuciirupti explică (pentru bogdan324):

Inteleg ce vrei sa spui dar dupa cate observ este mai ieftin ca ce propus de mine, din comentarii am dedus ca este de o calitate proasta in unghiuri, chiar si mici, si ca ar fi un plastic cam pentru copii...

| papuciirupti explică (pentru bogdan324):

Sau de asta ce parere ai man? https://www.compari.ro/......271429255/

| bogdan324 a răspuns (pentru papuciirupti):

Nah,tot as merge pe cel cu i5 si 940mx, la banii aia nu poti sa te astepti la materiale precum aluminiu sau alte metale in constructie si sa mai fie si performant, am 3 laptop-uri, unul din ele avand exact aceeasi carcasa precum cel mentionat de mine si sa stii ca e mai rezistent decat pare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru bogdan324):

Te contrazic, acel mx150 e putin peste gtx950m.