| zNCrys a întrebat:

Ce ziceti de urmatoarea configuratie?
1.Placa de baza Gigabyte PA65-UD3-B3, socket 1155
2.Procesor Intel® CoreTM i5-2400 SandyBridge, 3100MHz, 6MB, socket 1155, Box
3.Placa video Sapphire AMD Radeon HD 5670, 1024MB, GDDR5
4.HDD Western Digital Caviar Blue KX, 500GB, 16MB, 7200rpm, SATA 3
5.Memorie Kingston 2048MB, DDR3, 1333MHz, CL9 ValueRam x2 (4 GB ram)
6.Sursa Inter-Tech Energon 750W
7.Carcasa Spire CoolBox F8

Sunt compatibile piesele intre ele? Ce modificari ati aduce si de ce?
Multumesc celor care raspund. Cel mai bun o sa primeasca o funda mare.

2 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Eu am incredere in wd caviar deoarece stiu ca sunt de calitate. Ce sa zic despre pc, e destul de bun, doar ca are nevoie de cateva ajustari. Sursa e de multi wati, fara eficienta. Mai bine schimbi cu un sirtec de 500w cetificata 80% bronze.Carcasa e asa si asa(fa un efort pana la http://www.pcgarage.ro/carcase/inter-tech/jy-x-5/ )-deoarece e putin mai spatioasa, si are 2 ventilatoare incluse, iar placa video e cam slabuta pentru ce vre tu(cred ca jocuri). Fa un efort pana la un 6790 sau 6850 sau gtx 560 cu sau fara ti, sai 550ti. Astfel vei avea o configuratie echilibrata

Răspuns utilizator avertizat