| zwyxq a întrebat:

Salut,vreau să fac unroot la tabletă (Android)dar nu reușesc. Dacă vreau să descarc o aplicație de pe magazin play îmi spune "aplicația va fi instalată curând "dar nu se întâmplă nimic, deci nu pot descărca nicio aplicație. De asemenea, deși îmi spune că supersu e instalată, nu o pot găsi nicăieri în dispozitiv. Cum să procedez? Dacă dau "revenire la setările din fabrică se rezolvă?

3 răspunsuri:
| Rurac_Tudor_2004 a răspuns:

Salut, poți da resetare și se va rezolva dar rootul rămâne! Vei avea nevoie de un calculator sa ii faci unroot

| D3I3 a răspuns:

Depinde cum ai facut root la dispozitiv. Eu odata am incercat sa imi fac root la un telefon mai vechi sa vad ce e ala root si am facut cu ajutorul unei aplicatii (Super idk mai departe) direct cu telefonul. Acolo, din aplicatie poti face unroot. Cam asa am facut unroot eu.
Aplicatia la tine poate fi dezactivata/ascunsa. Setari>>aplicatii
Poate gasesti, succes!