| anonim_4396 a întrebat:

Salut, vreau sa fac upgrade la software-ul telefonului si acel program imi cere procesor de 3.6 ghz dar eu il am de 2.6, ce se poate intampla? sa esueze upgrade-ul si sa se strice telefonul sau sa dureze mai mult?

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

La ce soft te referi? E cumva vreun programel de pc? Daca raspunsul e da, nu ar trebui sa existe probleme, deoarece treaba cu nr. de ghz nu prea conteaza...

3 răspunsuri:
| mihaixliquid a răspuns:

Sal,multe softuri au anumite recomandari gen procesor, ram etc.dar aici nu este nici o problema in cazul in care vei rula un soft pentru ati inoii rom-ul, firmware-ul telefonului mica problema este ca se va misca mai greut dar in rest nici o problema care sa iti afecteze dispozitivul.recomandat este sa rulezi decat anumitul soft si sa il lasi sa isi termine treaba pentru a evita orice problema si pentru a-si face treaba mai rapid.Bafta

| RB26DETT a răspuns (pentru sltlp):

Acel program l-am luat de pe pagina oficiala Sony, este un fel de pc suite cu care faci cam tot ce poti sa ii faci unui telefon, eu unul vreau sa ii fac upgrade la software, sa il aduc de la android 4.1 la 4.3 [Sony Xperia M] si am ales aceasta cale deoarece nu pot face update prin wireless [cea mai simpla metoda] deoarece nu este valabil la noi in tara, va aparea. cand va aparea si android 5 cred laughing)))

| sltlp a răspuns (pentru RB26DETT):

Atunci nu ai probleme, poti pune programul fara nici o problema.