| AlxCr a întrebat:

Cum pot reseta un telefon daca butonul din dreapta nu mai merge, mentionez ca mi-a cazut jos telefonul acum ceva timp si mi s-a spart butonul de inchidere.Un timp mi-a mers dar am facut un upgrade la soft si mi la stricat, am fost si la romtelekom si mi-a spus ca pentru repararea telefonului costa 80% din telefon.Eu vreau sa resetez software-ul dar nu stiu cum si daca merge. Funda cine stie cum.

3 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Salut, ai doua optiuni:

1. Cauti codul de reset pe care il dai in dialer si acesta se reseteaza la factory defaults.

2. Te uiti daca ai vreo gaura de reset (teoretic bagi un ac si mai faci cateva chestii). Nu toate telefoanele au asa ceva.

| AlxCr explică (pentru cristimihailov):

Am doua gauri mici am incercat sa bag cu acul da nu se intampla nimic.
Prima varianta n-am inteles-o.
Apropo am Samsung galaxy A3

| BogdanDediu a răspuns:

Dai la setari si dupa dai la revenire la setarile din fabrica!