| anonim_4396 a întrebat:

Salut.
Vreau sa imi iau net de la UPC. Si am vazut la ei pe pagina ca ofera 150Mbps, 300Mbps si 500 Mbps.
Se merita sa imi iau de 300 sau 500?
Eu momentan am de la Telekom, si prind doar 1mb/s download... sad
150Mbps de la UPC cati mb/s ar insemna? happy
Nu prea ma pricep. Mersi!

Răspuns Câştigător
| asul1337 a răspuns:

Eu spun ca cel mai rapid este la RDS, pe UPC am fost si nu m au dat pe spate cu viteza la internet, eu iti pot spune ca la internetul meu de 100 de la RDS prind cam 11 Mb viteza de download si tinand cont ca pe wirelles nu pe cablu. Acum nu stiu nu vreau sa fac reclama proasta celor de la UPC, in ziua de azi Romania sta foarte foarte bine la capitolul asta cu viteza la internet.

5 răspunsuri:
| Tuderlus a răspuns:

Pai daca cumperi de 300mbps ei o sa iti dea doar 150mbps sunt cam nesimntiti am eu acea cu 300mbps de la UPC

| Itanul a răspuns:

Daca in zona ta nu ai decat UPS si Telekom, alege UPS. Dar daca ai DIGI (rcs-rds), ti-l recomand inaintea celor doua.

Bula
| Bula a răspuns:

Inseamna ca, ei vor limita voteza MAXIMA la ceea scrisa in contract.
Insa, nici un provider nu-ti cuprinde i contract vreo viteza minima GARANTATA, astfel poti avea chiar si viteza 0, tot nu vei putea reclama inceteneala conexiunii.
Doar daca ti se va defecta linia sau aparatura ei va trebui sa-si asume responsabilitatea.

| darrio2007 a răspuns:

Am UPC de foarte multi ani. Cu 300 mb/s. Nu este chiar 300 dar sa stii ca sunt multumit de ei. Nu am avut probleme grave cu semnalul sau cu tv digitala. Fata de altii care sunt la alte firme si toata ziua se vaita. Acum depinde si de zona in care locuiesti.

| GabiDumitrescu a răspuns:

150 e arhisuficient. Imparti la 8 ca sa afli citi Mb/s. Mb=Megabyte, Mbps=Megabit. 1 byte = 8 bits