| denisQ00 a întrebat:

Buna, am si eu o intrebare, sunt din Moisei judetul Maramures si momentan am internet fix de la DIGI ( FTTC EOC, cel mai groaznic internet ) si merge groaznic, am vazut oferta celor de la ORANGE cu acest *HOME NET 4G* si am vazut ca scrie ca internet *NELIMITAT*, am cateva intrebari :
1) Chiar e internet NELIMITAT? Adica sa nu fie ca la TELEKOM ca nelimitat dar pe Youtube sau Netflix etc sa vezi 480p, mai pe scurt e *NELIMITAT PE BUNE*? Ma intereseaza foarte mult daca e nelimitat pentru ca eu folosesc peste 200 GB doar pe PC ( ma joc si no mai instalez un joc si stiti si voi )
2) Oare pentru GAMING in general, si descarcari de jocuri o sa fie bine? ( am pe telefon abonament la TELEKOM si internetul MOBIL merge super ok, adica am prins chiar si 120 mbps download, si latenta in jocuri cam de 60-70 mersi ceea ce e super *ok* fara intreruperi. Nu vreau sa iau acel *SMART WIFI* de la telekom pentru ca nu e ce trebuie, am inteles ca ROUTERUL e slab, esti limitat la 480p etc.
3) Se poate face stream pe YOUTUBE, TWITCH?

Cam asta am vrut sa intreb, nu e fibra la mine, si nu stiu cand naiba o sa vina si m-am saturat sa imi dau hotpsot de pe telefon. Multumesc anticipat! happy

Răspuns Câştigător
| Wr3nch a răspuns:

1. Da
2. Daca ai semnal bun da.
3. Depinde de semnal. Sfat de campionhappy Ia o cartela de Orange 5 euro si fa niste teste pe un telefon. Daca merge bine pe tel, va merge si prin abonament. Daca nu, macar nu faci abonament degeaba,

| denisQ00 explică (pentru Wr3nch):

La asta m-am gândit și eu

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Internet prin 3g e ala? Sau prin ce. Sa stii ca nu e nelimitat, adica ai normal 20gb si dupa scade viteza la 128kb adica e inutilizabil. Pot sa varieze numerele. Daca e prin cablu si nu e fibra atunci nu lua

| Irinelp a răspuns:

Dacă ai internet nu înseamnă că poți să folosești Netflix fără abonament, internetul este un lucru și siturile pentru filme este alt ceva, deci pentru Netflix trebuie abonament special pe acest site.

| AlexGogan50 a răspuns:

In moșiei nu prea e semnal. Cred ca ăsta afecteaza