| MiHai3122 a întrebat:

Salut, vreau sa-mi bag windows 10/7 pe un usb/cd, si dupa sa mi-l iau de pe el cand am nevoie, dar nu stiu de cata memorie trebuie sa dispuna acel disc/usb incat sa intre 7/10-ele pe el, sau pentru acel fisier de instalare nu ai nevoie de memorie, iar singura memorie de care e nevoie e aia de pe hard disk?

6 răspunsuri:
| axelerator a răspuns:

Un dvd 4.7gb sau un stic cu memorie de minim 8 gb.
Windows-u sa fie pe memorie externa (dvd sau usb).

| dnzzzzzzzzzzzzzzz a răspuns:

Cand faci stickul bootabil, iti spune ca trebuie MINIM 8GB. Daca bagi stick de 4 nu o sa poți pune win.

| niko23 a răspuns:

De la 8 gb an sus butezi cu rufus

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

N-am inteles nimic! Ce-i ala 7/10 sau 10/7? Vrei un stick bootabil sau numai sa pui imagini iso? Daca vrei sa faci un stick bootabil cu doua Windowsuri ti-ar trebui circa 10 Gb de stick. N-are nici o legatura cu HDD-ul. Cum nu exista (cred) stick-uri de asa marime folosesti unul de 16 Gb. Uita-te si aici: http://bit.ly/2Uh1si7 ai ceva explicatii si un videoclip.

| Sofer a răspuns:

Vrei sa bagi doua windowsuri pe un stick? Nu sunt sigur daca merge. dar pentru windows 7 iti ajunge un stick de 4 gb.

| CM7YRE a răspuns:

Cauta o editie "completa", un pack. E ok sa ai 8 gb, dar mult mai ok e sa ai 16-32, sa poti pune toate editiile, sa poti instala ce ai nevoie cand ai nevoie.