| Mitrutz_Mitrut_1997 a întrebat:

Vreau sa stiu de cata memorie ( GB ) am nevoie pe Hard Disk pentru a avea Grand Theft Auto 5 ( GTA 5 )?
Am inteles ca ocupa in jur a 60GB, dar vreau sa stiu cat ocupa in total cu tot cu install-ul, cumva 120GB?
Deci, cat ocupa pana la urma in total?
Dau funda!
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Partea ISO = 60gb + instalarea alti 64 gb = 120+gb

15 răspunsuri:
| laurentiu80 a răspuns:

Tot in jur de 60 gb.

| K0sti a răspuns:

Memorie e RAM-ul, hdd-ul e spatiu, daca nu ai aflat!

| Mitrutz_Mitrut_1997 explică (pentru K0sti):

O mica greseala...
Dar pana la urma nu asta ma intereseaza, vreau sa stiu daca imi va rula GTA 5 fara lag si de cat spatiu pe Hard Disk am nevoie!

| K0sti a răspuns (pentru Mitrutz_Mitrut_1997):

Ba te intereseaza, ca sa nu te faci de cacao! Spatiu ai, insa este irelevant in conditiile in care "mersul" gta-ului nu tine de spatiu, ci de performanta procesorului si a placii video!

| Mitrutz_Mitrut_1997 explică (pentru K0sti):

Bun... Pana la urma, imi va merge GTA 5 pe sistemul asta fara lag:
Processor: Intel Pentium G2130 3.2GHz
Placa Video: GIGABYTE GeForce GTX 750 N750OC-1GI, 1GB GDDR5, 128bit
RAM: 6 GB
SO: Windows 7 Ultimate 64-bit Service Pack 1
Ce zici? Imi va rula fara lag pe acest sistem?

| laurentiu80 a răspuns (pentru Mitrutz_Mitrut_1997):

Eu am un sistem cu acelasi procesor ca al tau, doar difera placa video a mea este un hd6870 1gb.256 biti, dar undeva asemanatoare ca performanta cu a at. Si imi merge prost, imi dispar texturile. Am inteles ca imi trebuie un procesor quad core ca sa il pot juca. Dar eu ma gandesc ca varianta care am incercat-o eu este crackuita, si probabil de aia face nazuri.

| laurentiu80 a răspuns (pentru K0sti):

E corect si cum s-a pronuntat omul. HDD-ul este unul dintre tipurile de memorii externe, non volatila, chiar daca datele sunt stocate pe platane si nu pe cipuri.

| RAY a răspuns (pentru Mitrutz_Mitrut_1997):

Din experienta isi spun ca placa video e slaba, un gamer are minim
8 gb de ram
placa video 4 gb
hard de 1 tb
un ssd
un cpu i7 dulal core de 3, 7 ghz
o ventilatie foarte buna
eu nu cred ca va rula gta 5, sau va merge in reluare

| Mitrutz_Mitrut_1997 explică (pentru RAY):

Eu in momentul de fata rulez GTA 5 fara probleme pe o grafica destul de buna!

| RAY a răspuns (pentru Mitrutz_Mitrut_1997):

Te cred, si eu ma gandesc la un laptop macar de 1gb placa video, nu am instat gta 5 inca desi nu ma pronunt, acolo am scris ce recomand, eu nu ma joc deloc, ca daca ma joc se stinge pc ul, nu pot cere mult de la el e pensionar, de aia vreau un laptop

| Mitrutz_Mitrut_1997 explică (pentru laurentiu80):

Rulez foarte bine GTA 5 pe niste detalii grafice destul de bune!

| maxpaynelol a răspuns:

laughing In primul rand la GTA V cel mai mult conteaza placa video. Daca ai un procesor bun, cel putin un AMD FX 4300, cel putin 4gb ram si cel putin o placa video r7 260x sau gtx 750 o sa-ti mearga.Si nu cred ca ai un hard foarte mic de 60gb. Daca ai si unul de 120gb e bine.

| Mitrutz_Mitrut_1997 explică (pentru maxpaynelol):

Pai uite aici sistemul meu:
Processor: Intel Pentium G2130 3.2GHz
Placa Video: GIGABYTE GeForce GTX 750 N750OC-1GI, 1GB GDDR5, 128bit
RAM: 6 GB
SO: Windows 7 Ultimate 64-bit Service Pack 1
Eu zic ca mi-ar rula fara lag...

| gohancristii a răspuns:

Demo-ul ocupa 30-35 GB tot jocul cu restul ar ocupa peste 90