| baero a întrebat:

Vreau sa stiu daca pot instala un WINDOWS pe alt hard disk fara sa imi afecteze windows-ul de acum?

Răspuns Câştigător
| valentingb a răspuns:

Daca ai doua harduri, seteaza-l pe cel de acum Slave, astfel nu o sa apara conflicte intre cele doua sisteme. Master-ul va rula primul, va fi sef, dar ca sa folosesti pe celalalt trebuie sa schimbi invers, e prea mult de munca. Mai bine instalezi alt Windows pe o alta partitie a aceluiasi hard.

5 răspunsuri:
| SuicideSilence a răspuns:

Nu afecteaza cu absolut nimic. unicul lucru pe care il ai schimbat, este ca la pornire o sa te intrebe de pe ce OS vrei sa bootezi.
dar ai grija la ordinea instalarii sistemelor de operare.
prima data se instaleaza sistemul mai vechi (ex: win xp) si apoi se face setup-ul windows-ului mai nou (ex: win 7) din xp. sper ca s-a inteles ce am vrut sa spun

| Ax3LdeV a răspuns:

Asa am si eu pe un hard am linux si pe unu windows si pui din bios care sa se boteze primul ce atata slave si prmar?

| Radu_Hariga_1988 a răspuns:

O sa-ti faca conflict cu Windows-ul care il ai acum, se buleste grav dupa.

| Houstain a răspuns:

Da, poţi să îl instalezi, pe o altă partiţie. De exemplu, dacă acum ai Windows instalat pe C:\, poţi să instalezi altă versiune de Windows pe D:\. Am avut o bună perioadă de timp Windows 7 şi Windows 8, fără probleme.
Pentru mai multe detalii, poţi căuta pe google „dual boot".

| Danny_Messy_1995 a răspuns:

Nu face prostia asta ca o sa afecteze!