| takashiforever a întrebat:

Vreau sa-mi cumpar o placa video pentru ca portul VGA de la placa de baza s-a stricat si nu mai transmite imaginea. Intrebarea e daca montez o placa video si conectez monitorul la ea o sa trimita imaginea la monitor. Chiar daca nu i-am instalat driver-ul? Pentru ca oricum nu am cum sa-l instalez, decat daca merge placa video. Trebuie sa fac setari prin Bios? Am auzit ceva de Master si Slave, dar numai la HDD si cd-rom. Trebuie neaparat sa montez un cooler?

Răspuns Câştigător
| alexalex234 a răspuns:

NU trebuie sa montezi nimica si da va transmite semnal si fara driver nu trebuie sa umbli deloc in bios.

2 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Da, o sa mearga direct, doar sa fie buna placa video.

| RAY a răspuns:

Trebuie sa fie compatibila cu placa de baza si sa instalezi un driver atat
si da atunci semnalu va vi pe monitor